ADIYAMAN SİNCİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk’ ü Anma Programı Yapıldı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 76. yıl dönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.
10 Kasım Atatürk’ ü Anma Programı Yapıldı

Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gereklidir.” fikrinden hareketle 10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak  kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz.

Demokratik, laik ve çağdaş değerlerinden oluşan kişiliğindeki bütünleştirici kimliği ve bilimi kılavuz edinmiş olan anlayışı ile Atatürkçü Düşünce Sistemi, TC. Devletini milleti ile sonsuza denk bölünmez bütün olarak yaşatacak, en büyük ateşleyici güçtür. Bu düşünce ve duygularla, ilke ve devrimlerinle hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığın uygarlık yolunda kararlı ve de istikrarlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize, manevi huzurunda söz veriyor ve yüce Atamızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Bu vesile ile ilçemizde 10 Kasım anma programı sabah saat 08:55 ‘ te Hükümet Konağı Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başladı. Çelenk törenine Kaymakam Tunahan EFENDİOĞLU, Garnizon Komutanı Ercan IŞIK, Belediye Başkanı Mehmet KORKUT, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. Saat 09:05’ te 2 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal marşının okunması ile çelenk töreni tamamlandı. Çelenk töreninden sonra saat 10:00’ da Sincik Hüseyin ÇELİK Öğretmenevi toplantı salonunda devam eden anma programında günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yapıldı. Öğrenciler tarafından şiirler okunarak  Atatürk’ ün Hayatı anlatıldı. Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlanan slayt gösterimi ile Atatürk İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryom gösterisi ile program tamamlandı.

Karaman Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Sincik Kaymakamlığı Karşısı Sincik/ADIYAMAN posta kodu 02900 - 0 416 421 22 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.