ADIYAMAN SİNCİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk´ ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Kutlamaları Yapıldı.

Müdürlüğümüze bağlı Sincik Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Sincik Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından organize edilen 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları yapıldı.
19 Mayıs Atatürk´ ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Kutlamaları Yapıldı.

Sİncik Çok Programlı Anadolu  Lisesi okul bahçesinde düzenlenen programa  İlçe Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, Garnizon Komutanı Ercan Işık, Belediye Başkanı Mehmet Korkut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AYDIN, daire müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler  ve Sincik Halkının katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Program saat 09:30´ da Hükümet konağı Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulmasu ile başladı. 

 

Program,  Sincik çok Programlı anadolu Lisesi okul bahçesinde, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam etti.   Günün Anlam ve önemini belirten konuşmayı Sincik ÇPAL Tarih Öğretmeni Hatice Sevindi yaptı.  Öğrenciler tarafından şiirler ve konuşmalar yapıldı. Okul öğrencileri tarafından Halk oyunları gösterisi ve çeşitli yarışmalar yapıldı. Sincik Çok Programlı Anadolu Lisesinin yapmış oldukları jimnastik hareketleri izleyiciler tarafından beğeni ile izlendi. Programın tamamlanmasının ardından Sincik ilçesinde öğrencilerin yıl içerisinde yaptıkları resimler ve tasarımlar ile Çocuk Gelişimi bölümünün yaptığı çalışmaların sergi açılışı yapıldı.

 

 

Karaman Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Sincik Kaymakamlığı Karşısı Sincik/ADIYAMAN posta kodu 02900 - 0 416 421 22 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.