ADIYAMAN SİNCİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çamdere Ortaokulu TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projesi Kabul Edildi.

Çamdere Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Burcu AHTIKALMAZ ve okul yönetiminin destekleri ile hazırlanan proje TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projesi olarak kabul edilerek TÜBİTAK tarafından 5.000,00 TL hibe desteği sağlandı.
Çamdere Ortaokulu TÜBİTAK Bilim ve Toplum Projesi Kabul Edildi.

 

            Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı açılmıştır.

 

TÜBİTAK Bilim Fuarları, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı için 1 Mart - 12 Haziran 2015  tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında 2000 okulda TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlenmesi hedeflenmekte olup her il için belirli sayıda kontenjan ayrılmıştır. Başvurular 17 Kasım - 30 Ocak 2015 tarihleri arasında  yapılacaktır. Öğrencilerin sosyal ortamlarda fikirlerini yarıştırmaları kapsamında bu projelerin önemi ortaya çıkmaktadır. Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AYDIN; projeye başvuru yapan Çamdere Ortaokuluna proje yürütücüsü öğretmenine ve öğrencilerine teşekkür etti. Diğer okullarımızın da projeyi örnek alarak başvuru sürelerinde başvurularını yapmaları Sincik ilçesinde başarının daha da artacağını dile getirdi. 

 Karaman Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Sincik Kaymakamlığı Karşısı Sincik/ADIYAMAN posta kodu 02900 - 0 416 421 22 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.