ADIYAMAN SİNCİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ders Yılı Sonu Mesajı

Ders Yılı Sonu Mesajı

2015-2016 Ders Yılı’ nın sonuna geldik. Bir yıl boyunca çalışan, emek harcayan, potansiyeli oranında gelişim gösteren çocuklarımızla beraber karne heyecanı yaşamaktayız. Öğretmenlerimiz ve velilerimiz, bu karne döneminde de çocuklarımızın mutluluğunu paylaşmaktadırlar.

Değerli öğretmenlerim ve okul idarecilerim, bir ders yılı boyunca geleceğimiz için bir denizyıldızı daha kurtarmanın, balık yemeyi değil tutmayı öğretmenin gayreti içerisinde oldunuz. Çok çaba sarf ettiniz. Geleceğimizin mimarları olan çocuklarımızın kişiliklerine, düşüncelerine bir tuğla daha örmeye çalıştınız. Hepinizin emeklerini takdirle izliyor, şükranlarımı sunuyorum.

Sayın veliler, çocuklarımıza verilen karnelerin aynı zamanda hepimizin karnesi olduğunu unutmamamız gerekir. Bunun için çocuklarımızın özgüvenini zedeleyecek, kişiliğine zarar verecek her türlü tutum ve davranışlardan kaçınılması son derece önemlidir. Onun için  karneyi bir sonuç gibi görmek yerine  takdir edilecek veya mevcut sorunların çözümü için verilen bir reçete olarak görmek gerekir. Olumlu ve sağlıklı ilişkilerin geliştirildiği, hayatın her türlü duygu durumunun yaşandığı yer olan aile yapıcı, onarıcı, destekleyici ve teşvik edici davranışların olması gereken toplumun en küçük ve en kutsal kurumudur. Hayata küsmek, zorlukların altında ezilmek, kendini küçük ve çaresiz görmek yerine tekrar toparlanmak ve doğrulmak için aile ve aile ortamı önemlidir. Bu düşüncelerle çocuklarımızı üç aylığına sizlere emanet ediyoruz.

Sevgili öğrenciler, karne sizin kişilik ve kimliğinizi değil bilgi ve becerilerinizi ne kadar kazandığınız ve geliştirdiğinizin bir göstergesidir. Kendinizi yenilemek, yeniden hedef belirlemek ve hayata daha sıkı, güvenli, mutlu olarak adım atabilmek için ailenizle birlikte tatilinizi sağlıklı, mutlu ve iyi değerlendirebilmenizi dilerim.

 

 

                                     Mehmet DAĞ
                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Karaman Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Sincik Kaymakamlığı Karşısı Sincik/ADIYAMAN posta kodu 02900 - 0 416 421 22 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.