ADIYAMAN SİNCİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erdemli ve Başarılı Birey Projesi Kapsamında TEOG ve LYS Soru Bankası Kitapları Okullara Dağıtıldı.

Müdürlüğümüze bağlı ortaokul ve liselerde okuyan son sınıf öğrencilerin tamamına soru bankası alınarak gönderildi. Öğrencilerin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olacak kitaplar ile eğitimde başarının arttırılması hedeflenmektedir.
Erdemli ve Başarılı Birey Projesi Kapsamında TEOG ve LYS Soru Bankası Kitapları Okullara Dağıtıldı.

Sincik´ te özellikle köy okullarımızda teknolojik alt yapının olmaması, kütüphane eksikliği ders çalışma konusunda sıkıntılara neden olmaktadır. Bu nedenle Erdemli ve Başarılı Birey projesi kapsamında ortaokul 8. sınıf ve ortaöğretim 12. sınıf öğrencilerinin tamamına ana dersler için soru bankası alınarak dağıtımı yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AYDIN; Erdemli ve Başarılı Birey Projesinin en önemli adımları arasında yer alan öğrenci başarısnın arttırılmasına yönelik kaynak kitapların ilçe başarımızı arttıracağı ümidindeyiz. Bu konuda kaynak kitapların Müdürlüğümüze ulaştırılmasını sağlan Sayın Kaymakamımız Tunahan Efendioğlu´ na eğitime verdiği destekten ötürü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. dedi.8. Sınıf Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi derslerinden herbirinden 424 adet her öğrenci için 5 adet deneme sınavı, Geometri, Edebiyat, Tarih, Matematik, Coğrafya, Felsefe, Deneme Fasiküllerinden de lise son sınıf öğrenci sayısı kadar dağıtı yapıldı.

 

 

Karaman Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Sincik Kaymakamlığı Karşısı Sincik/ADIYAMAN posta kodu 02900 - 0 416 421 22 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.