ADIYAMAN SİNCİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi ÖZKAN İlçemizi Ziyaret Etti

  İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi ÖZKAN 21.01.2015 tarihinde ilçemizi ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Seyfi ÖZKAN, ilçe hakkında bilgi aldı.        
İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi ÖZKAN İlçemizi Ziyaret Etti

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi ÖZKAN 21.01.2015 tarihinde ilçemizi ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Seyfi ÖZKAN, ilçe hakkında bilgi aldı. Anadolu İmam Hatip Lisesi (Sincik YİBO) binasına geçen İl Milli Eğitim Müdürü, mahkeme kararıyla boşaltılması öngörülen binayı ve öğretmenlerini ziyaret etti. Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Seyfi ÖZKAN; 2001 yılında yapımına başlanan binanın bu kadar kısa sürede boşaltılması ile ilgili firma mahkemeye verilmiş olup, dava süreci devam etmektedir. 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde devam eden davanın ara kararlarından olan ve beton numuneleri oturmaya elverişli olmadığından binanın boşaltılması kararı verildi. Öğrencilerin ve öğretmenlerin mağdur olmamaları için ilk etapta Sincik ÇPAL binasına geçmeleri sağlanacaktır. Ancak öğrenci mevcudu 12 derslikli bina için fazla olacağından yaşanacak sıkıntıları azaltmak için yeni bir Anadolu İmam Hatip Lisesi yapılması için girişimlerimiz devam etmektedir. Bu konuda okul arazisi uygun olup, 2015 yatırım programına alınmasına yönelik çalışmalarımızı hızlandıracağız. Dedi. Daha sonra İnlice beldesine geçen İl Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü 5 derslikli  İnlice ÇPAL binasını ziyaret ettiler. Şu an mevcut yerlerin sınıfa çevrilmesi ile 9 derslik olarak kullanılan okulun fiziki yapısının yetersizliğini yerinde gören Seyfi ÖZKAN, okul arsası olarak tahsisi yapılan alanı gezdi.  Yeni yapılması planlanan İnlice ÇPAL’ in derslik sıkıntısını gidereceği yerinde görüldü.  

 

 

 

 

 

 

Karaman Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Sincik Kaymakamlığı Karşısı Sincik/ADIYAMAN posta kodu 02900 - 0 416 421 22 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.