ADIYAMAN SİNCİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kardeşlik Projesi ile Yarpuzlu İlkokulu Öğrencilerine Yardım Yapıldı

Adıyaman Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölümü öğrencileri, kendilerine kardeş köy olarak Müdürlüğümüze bağlı Yarpuzlu Okulu ve Kur’an Kursu öğrencilerine kitap, kırtasiye, oyuncak, spor malzemesi ve giyim yardımında bulundular.  
Kardeşlik Projesi ile Yarpuzlu İlkokulu Öğrencilerine Yardım Yapıldı

Yarpuzlu İlkokulunun ve Kur’an Kursu’nun ihtiyaçlarının olduğu belirlendi ve ardından Adıyaman genelinde bir yardım kampanyası oluşturularak okulumuzun ve Kur’an kursunun yardımları ulaştırıldı. Yardımların ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Hoca Ahmet Yesevi Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa GÜVEN şöyle konuştu: “Öğrencilerimiz burada bir kardeşlik projesine imza attı. Öğrencilerimiz kardeşlerinin yanına gelerek onlara yardım yaptılar ve bir kardeşlik köprüsü kurdular. Bu gelecek nesillerimiz adına olumlu bir davranış. Çünkü bu kardeşlik köprüsü coğrafi konumun negatif etkilerinin ortadan kaldırılacağını gösterdi.”

Okul Müdürü Hasan MERİÇ ise büyük emekler neticesinde toplanan yardım malzemelerinin kendi okullarına bizzat getirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Başta Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ olmak üzere Yrd. Doç. Dr. Mustafa GÜVEN ve Hoca Ahmet Yesevi Topluluğu’na teşekkür ederiz. Köyümüzde görmekten büyük bir onur duyduk. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğrencisi olan kardeşlerimizin, öğrencilerimizce örnek alındıklarını ve karşılıklı yürütülen bu kardeşlik projesinin nesiller boyunca devam edileceğine eminim.” dedi.

Karaman Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Sincik Kaymakamlığı Karşısı Sincik/ADIYAMAN posta kodu 02900 - 0 416 421 22 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.