ADIYAMAN SİNCİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“OKULLAR HAYAT OLSUN” Proje Uygulaması Devam Ediyor

Müdürlüğümüz tarafından bağlı okullar, kurumlar ve yurtların ağaçlandırılması için seferberlik başlatıldı.
 “OKULLAR HAYAT OLSUN” Proje Uygulaması Devam Ediyor

    İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında okullarda bin 1 ağaç sloganı başlığı altında tüm okul ve kurumlara akasya, mahlep, karaağaç, aylantus ağaç türlerinden ihtiyaçları kadar ağaç dağıtımı yapılacağını söyledi. Proje kapsamında Sincik İlçe Orman Şefliği tarafından temin edilen ağaç türlerinin okul ve yurtlara dağıtılmaya başlandığını ifade eden Aydın, Dilektepe ilkokulu bahçesinde başlatılan ağaçlandırma çalışmaları tüm okul ve yurtlarda devam edileceğini belirtti.


      Aydın, “Öğrencilerin kendi elleriyle öğretmenlerinin yardımlarıyla dikecekleri fidanlar ile okul bahçelerinin yeşillendirilmesi hedeflenmektedir. Ağaç teminini sağlayan İlçe Orman Şefliği ve çalışanlarına teşekkürlerimi sunarım. Ağaçların büyük bölümünün 20 Mart 2015 tarihinden sonra dağıtımı ve dikimleri yapılacaktır. Yeni açılan ortaöğretim yurt bahçeleri de bu kapsamda yeşillendirilerek daha yaşanılır bir alan oluşturulması düşünülmektedir. Okullara öğretimden ibaret olmadığını, eğitimin sadece okul çağı çocukları için değil aynı zamanda mekanların bir park alanı, bir etkinlik alanı olduğunu gösteren “Okullar Hayat Olsun” projesinde ilçemizde emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım” dedi.

Karaman Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Sincik Kaymakamlığı Karşısı Sincik/ADIYAMAN posta kodu 02900 - 0 416 421 22 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.