ADIYAMAN SİNCİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sincik İlçesinde Okuma Yazma Seferberliği Başlatıldı.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ ın himayelerinde Türkiye genelinde okuma yazma seferberliği başlatıldı.
Sincik İlçesinde Okuma Yazma Seferberliği Başlatıldı.

 

28-02-2018Sincik İlçesinde Okuma Yazma Seferberliği Başlatıldı.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ ın himayelerinde Türkiye genelinde okuma yazma seferberliği başlatıldı. Türkiye geneli okuma yazma bilmeyenlere yönelik açılacak olan kurslar ile okuma yazma öğretilmesi amacıyla yürütülen seferberlik kapsamında Sincik ilçesinde de okuma yazma bilmeyenlere yönelik açılan kurs sayısında artış oldu. Sincik Kaymakamı Zafer Sağ başkanlığında kurulan komisyon ile ilçemizde okuma yazma bilmeyenlerin tespiti ve kurslara kayıt için gerekli çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Şimdiye kadar halktan gelen talepler neticesinde Onur Mahallesinde, Karaman Mahallesinde, Cumhuriyet Mahallesinde, Sakız Köyünde, Karaköse Köyünde Eskiköy Köyünde okuma yazma kursları açılmıştır.

 

Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AYDIN; Sincik ilçesinde yapmış olduğumuz alan taraması sonucunda okuma yazma bilmeyenlerin sayısının toplam ilçe nüfusuna oranı % 10 civarında olduğu tespit edildi. Okuma yazma bilmeyenlerin çoğunlunu bayanların oluşturduğu görülmüştür. Bununla ilgili olarak köylerde, ilçe merkezinde nerede olursa olsun okumaya gönüllü olanlara açacağımız kurslarla okuma yazma öğretme çabası içerisindeyiz. Buradan Sincik’ te ikamet eden herkese seslenmek istiyorum. Çevrenizde okuma yazma bilmeyen kadın erkek herkes en yakındaki okula ya da Halk Eğitimi Merkezimize başvuru yaparak kurslarımızdan ücretsiz bir şekilde yararlanabilirler. Türkiye geneli geniş kapsamlı büyük bir kampanya olan okuma yazma seferberliğinde kapımız herkese açık. İnşallah ilçemizde okuma yazma bilmeyen kimse kalmaz. dedi.     

 

02.02.2018 tarihinde başlatılan okuma yazma seferberliği 15.05.2018 tarihinde tamamlanması öngörülmektedir.

 

Karaman Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Sincik Kaymakamlığı Karşısı Sincik/ADIYAMAN posta kodu 02900 - 0 416 421 22 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.