ADIYAMAN SİNCİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sincik’ de Kadınlara Okuma Yazma Belge Takdimi Yapıldı.

Sincik’ de Kadınlara Okuma Yazma Belge Takdimi Yapıldı.

 

15-05-201815-05-201815-05-2018Sincik’ de Kadınlara Okuma Yazma Belge Takdimi Yapıldı.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ ın himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği mayıs ayı içerisinde tamamlanmaya başladı. 80 saatlik yoğunlaştırılmış 1. düzey okuma yazma kurslarına katılan Sincik’ deki kadınlara belgeleri takdim edildi.

 

Onur Mahallesinde Merkez Camii Kuran Kursunda eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere belgeleri takdim edildi. Karaköse Köyünde kadın kursiyerlerin oluşturduğu grup kursu başarılı bir şekilde tamamlayarak belge almaya hak kazandılar. Karaköse Köyünde belge takdim törenine katılan Kaymakam Zafer Sağ, kursu başarılı şekilde tamamlayan kursiyerlere belgelerini takdim etti. Kaymakam Sağ; Kursa katıldıkları, çalışıp çabaladıkları, bu kadar güzel ve anlamlı bir seferberliğe katıldıkları için tüm kursiyerlere teşekkür ederim. Burada öğrendikleriniz dışarıda yaşadığınız sıkıntıları giderecektir. Köyde okuma yazma bilmeyenlere güzel bir örnek teşkil etmiş bulunmaktasınız. Emek harcayan öğretmenlere teşekkür ederim.’’ Dedi.

 

Sincik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Meriç; okuma yazma seferberliği kapsamında sincik ilçesinde köy ve mezralarda 1. Kademe, 2. Kademe ve yoğunlaştırılmış eğitim modüllerinde kurslar açıldı. Kurslarımıza yaklaşık 200 kursiyer kayıt yaptı. Sincik ilçemizin her noktasında okuma yazma bilmeyenlere kurs açılmasını sağlayan başta İlçe Kaymakamımız Sayın Zafer Sağ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Aydın ve fedakar öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.

 

Karaman Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Sincik Kaymakamlığı Karşısı Sincik/ADIYAMAN posta kodu 02900 - 0 416 421 22 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.